October 14, 2021
Community

Qusion navazuje strategické partnerství s Futured.

3 min reading
Qusion navazuje strategické partnerství s Futured.

Praha 20. září 2021 – Zakladatelé Qusion, Jiří Diblík a Ondřej Kopecký, se rozhodli pro strategické spojení s agenturou Futured, pod jejíž křídla nově přejdou dosavadní klienti inovačního studia. Qusion se bude nadále soustředit pouze na vlastní projekty. V první řadě se majitelé a zakladatelé Qusion maximálně zaměří na rozšiřování úspěšné platformy VOS.health, která ve studiu vznikla na konci minulého roku. Ta své uživatele učí sebereflexi a pravidelné péči o duševní zdraví. Rozhodnutí úzce spolupracovat se spřáteleným Futured navazuje na nedávnou více než 20milionovou investici od Mitonu a Reflex Capital právě do VOS.health, jejíž potenciál chtějí Diblík s Kopeckým využít na maximum. K tomu má pomoci také sanfranciský akcelerátor od CzechInvestu, kterého se oba zakladatelé VOS.health od září účastní.

„Zcela zásadní pro naše rozhodnutí týkající se budoucnosti Qusion byla nedávno získaná investice pro VOS.health a to, že aplikaci se daří, a to celosvětově. Věděli jsme, že dlouhodobě nejsme schopní poskytovat tu nejlepší kvalitu klientovi a zároveň vlastním produktům. Došli jsme k závěru, že se nyní chceme a budeme plně soustředit pouze na VOS.health. Vidíme, že naše projekty dávají smysl nejen nám, ale i investorům a hlavně uživatelům,“ říká Jiří Diblík, spoluzakladatel a CEO Qusion a VOS.health.

Duševní zdraví na prvním místě

Qusion se nyní bude primárně věnovat budování platformy VOS.health, kterou spustilo na konci minulého roku. Celý tým studia, jenž se doposud věnoval i klientským projektům, nyní zaměří všechny své kapacity právě na tento ambiciózní projekt. „Covid měl velký vliv na psychický stav spousty lidí, včetně nás, takže stále vidíme obrovský potenciál a možnost pomoc skrze naši aplikaci dalším desetitisícům lidí dostat se do stavu duševní pohody. Díky zaměření našeho studia pouze na vlastní produkty se nyní můžeme naplno věnovat hledání dalších cest, jak VOS.health vylepšit a přinášet uživatelům to nejlepší, co spojení nejmodernějších technologií a vědeckých poznatků v psychologii nabízí,“ dodává Diblík.

Qusion se netají globálními ambicemi projektu VOS.health. Již nyní aplikaci využívají statisíce lidí po celém světě. Nejvíce jich je v Austrálii, Německu, Velké Británii a České republice. Potenciál platformy vidí i investoři z Reflex Capital a Mitonu, kteří vizi zakladatelů finančně podpořili. 

VOS.health do San Francisca

V září čeká oba mladé zakladatele další životní a byznysová výzva – účast v akcelerátoru.

„S Jiřím se na tuto zkušenost těšíme. Jsme rádi za příležitost vyzkoušet si americký akcelerátor. Věřím, že nám tato cesta za oceán rozšíří obzory a naučí nás myslet ještě víc ‚ve velkém‘ a že VOS.health dokážeme posunout hodně daleko, zvlášť nyní, kdy mu budeme věnovat 100% pozornost,“ zakončuje Ondřej Kopecký, spoluzakladatel Qusion a VOS.health 

Jiří Diblík
Author
Jiří Diblík
tags: technology

Keep reading

No blog posts

Build startups

With us

qusion
© Qusion 2022